Oglasi : @nonima forum
Kupovina, prodaja, zamijena, trazenje srodne duse ...
The fastest message board....ever.
Goto Thread: PreviousNext
Goto: Forum ListMessage ListNew TopicSearchLog In
Goto Page:  Previous12345678Next
Current Page:4 of 8
Re: Za Dacu
Posted by: Dejan (IP Logged)
Date: March 31, 2006 08:00PM

Madjarski kompost od proizvodjaca "sampinjonunion" iz Tok-a kod Budimpeste mozes da uvezes sam ili preko mene.Cena u fabrici kad kupujes prvi put je 115 eur/t.Kamion koji ti dovozi moze max da utovari 1411 briketa to je 24 t.Imas od troskova jos 8% PDV,1% carina,oko 3-4% spedicija i fitopatolog.Ja sam do sada dovozio Smederevo i okolinu za 242 din po briketu,za Vranje je skuplji prevoz tako da bi se morao doplatiti jos oko 300-400 eura po slepera sto zavisi od prevoznika.Uslov ako hoces ja da ti uvezem kompost je taj da sam ili sa jos nekim uzmes ceo sleper t.j 1411 briketa.Za sve ostale pojedinosti pozovi 063/372 448 Dejan

Re: SAMPINJONI
Posted by: milan (IP Logged)
Date: April 5, 2006 03:09PM

zanima me dali se mogu uzgajati smpinjoni u sobi,naravno sa klimom.jer mi je podrum prezauzet...unapred hvala

Date: April 6, 2006 11:05PM

Moze bato,ali ako ih drzis ispod kreveta,sa klimom naravno.

Posted by: Nura (IP Logged)
Date: April 8, 2006 12:09PM

zdravo,molim vas da mi kazete kako i na koji nacin uzgajati sampinjone.Kako napraviti prvi korak ka tome,gdje i na kojem mjestu ih uzgajatil,u kojim uslovima,kolika je cijena i kako doci do komposa,,,,,

Date: April 8, 2006 05:15PM

kada sam rekao da sampinjone uzgajam u sobi milsio sam na sobu koja je samo omalterisana i bez parketa..naime imam kucu na 3 sprata ali mi je podrum prezauzet, pa me zanima dali mogu uzgajati sampinjone u nekoj od soba na spratu koji nije za stanovanje..koji su uslovi potrebni i dali mora bas u podrumu...koje uslove mora da ispunjava prostorija za uzgoj...unapred havala i izvinite na nesporazumu....

Date: April 8, 2006 07:04PM

Sampinjone mozes gajiti u svim prostorijama u kojim mozes da obezbedis uslove za rast sampinjona.Potrebna je velika koncetracija vlage sto nije bas pozeljno za prostorije u kojima zivis ili planiras da zivis,zar ne? Sve male proizvodnje sampinjona (sobne) nisu bas rentabilne u smislu zarade,mislim da proizvodnju treba otpoceti u nekoj prostoriji van stana i imati min,150-200 briketa komposta da bi moglo da se opstane,mada je i to vrlo malo.

Posted by: jadranko (IP Logged)
Date: April 9, 2006 09:47AM

Dejane,
za kolicinu od recimo 600-700 briketa,koja velicina prostorije je potrebna?
I naravno kako se krecu cene briketa?

Date: April 9, 2006 02:52PM

Moja prostorija od 700 briketa je dimenzija 4x15x4visine.Za cene komposta kod nasih proizvodjaca pozovi Eurokompost,a Madjarski je oko 242 din/briket.

Posted by: Vanja (IP Logged)
Date: April 9, 2006 10:46PM

Postovanje svima, Dejane,kada sam uporedila dimenzije Vaseg prostora za uzgoj pecuraka izracunala sam da bi u mom zidanom objektu moglo da se smesti oko 500 briketa. Kada budem blizu realizacije moje zamisli u vezi uzgoja pecuraka obratila bih se Vama za nabavku komposta. Zanimaju me ostali uslovi za uspesan uzgoj sampinjona i kakva je sansa naci otkupljivaca za sampinjone? Puno hvala Vanja.

Posted by: Aca (IP Logged)
Date: April 9, 2006 10:58PM

Pozdrav, nemam nikakvo iskustvo u uzgoju sampinjona pa me zanima da li je kompost samo podloga za pecurke ili je to i posejano zemljiste? Nikada nisam imao dodira sa sampinjonima, sem kad se degustacija u pitanju pa Vas molim za odgovor. Zoran

Goto Page:  Previous12345678Next
Current Page:4 of 8

Sorry, only registered users may post in this forum.

Obavijestite webmastera o problemima pri konsultaciji webmaster
Licenca i pravo na reprodukciju . Tretman Vasih osobnih podataka
Hosted / udomljen kod: Free France